Paradoxy-duality

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Tahají nás Juncker a EU na východ?

Autor: Jakub Procházka

04.02.2018 23:26

Jako jednohlasý chorál se line z hrdel eurosoudruhů již delší dobu, že Miloš Zeman chce zatáhnout naší zemi na východ. A že jedinou alternativou a obranou proti tomuto smrtelnému nebezpečí je ještě těsněji se přimknout k západní, demokratické, liberální a pokrokové Evropské unii. Nejnovější informace již jasně naznačují, že podobná tvrzení překypují mocnými paradoxy.
To, že eurosoudruzi sami tíhnou silně doleva, (což je v konfrontaci s výše uvedeným tvrzením poněkud paradoxní), je zřejmé již delší dobu. Zajímavě to ilustruje zpráva o tom, že prezident Evropské komise, Jean-Claude Juncker osobně zahájí výstavu věnovanou koryfejovi komunistické ideologie Karlu Marxovi u příležitosti 200. výročí jeho narození.
 
 
 
Evropská unie jasně prohlašuje, že Marx byl významnou osobností Evropy, která si zaslouží připomínat svou památku a odkaz. My pamětníci si dobře vzpomínáme, kterak byl olbřímí portrét tohoto fousáče nesen v čele komunistických průvodů vedle podobizen Lenina, Engelse a Gottwalda a těšili jsme se, že se na tuto tvář již nebudeme muset koukat. Hlasatel nenávisti a třídního boje, byl navíc rasistou a xenofóbem, podobně jako později Hitler byl totiž přesvědčen o méněcennosti Slovanů (za toto prohlášení jednou dostal ve společnosti anglické smetánky takovou bumelici od přítomného J. V. Friče, až spadl ze židle). Člověk zhýralý, neschopný postarat se o vlastní rodinu, který se nechával vydržovat, v bezpečí snobských levičáckých salónů spřádal své revoluční teorie. Takového bude nyní oslavovat Evropská unie. Kdy dojde na sochu Adolfa Hitlera? Ve východní Evropě sochy Marxe po roce 1989 pracně strhávali, v západním Německu je v roce 2018 znovu staví.
Pro dobrého pozorovatele současných poměrů to však překvapením není. Nelze si nepovšimnout, jak moc se současní eurosoudruzí Karlu Marxovi podobají, jak moc se v něm vidí. Zaslepení ideologií, dogmatičtí, nenávistní k odlišným názorům, povýšení, fundamentální, odvyklí těžké, poctivé práci, toužící po revoluci a absolutní moci, po snadném životě bez zodpovědnosti plném zábavy.
Třešničkou na dortu je fakt, že 5,5 m vysokou sochu autora Manifestu a Kapitálu, která bude odhalena v Trevíru, darovala tomuto městu Čínská lidová republika. Socha je dílem sochaře Wu Weishana a symbolika tohoto daru komunistické Číny kapitalistickému Německu má mnoho bizarních významů.
Shrňme si tedy pár faktů, které naznačují nenápadné sbližování EU a Číny na všech úrovních:
 
  1. Eurosoudruzi usilují o vládu jediné správné ideologie (eurosoudružské, multikulturní, neomarxistické či islámské)v Číně již více než půl století vládne jediná správná ideologie komunistická, maoistická.

  2. Eurosoudruzi chtějí zakazovat a tvrdě trestat stoupence jakýchkoli odlišných názorů (v některých státech už probíhá) a zavádět cenzuru, v Číně toto úspěšně a vesele praktikují již dávno.

  3. Eurosoudruzi hlásají, že národní státy jsou přežitek a bojují seč mohou za potlačení jejich suverenity, svébytnosti a samosprávy soudruzi v Číně hlásají politiku jedné Číny, původní menší národy označují za Číńany, jejich kulturu, zvyky, tradice, náboženství, tvrdě utlačují, všude upřednostňují etnické Číňany, vnucují menším národům čínskou kulturu a komunistickou ideologii.

  4.  Eurosoudruzi chtějí zavést kapitalistický socialismusten však v Číně budují již s náskokem 20. let.

  5.   EU vládne nikým nevolený zástup evropských úředníků a komisařův Číně vládnou soudruzi z Komunistické strany, aniž by je někdo demokraticky zvolil.

  6.  Eurosoudruzi chtějí (viz několik jejich prohlášení z poslední doby) z Evropské unie udělat jednotný, centrálně řízený stát, zbavit jednotlivé státy jakékoli autonomie a vlivu na řízeníČína toto praktikuje desítky let vůči Tibetu a dalším menším, dříve samostatným státům a národům.
            
 
 
Připomeňme také, že v loňském roce byla Čínská lidová republika druhým největším obchodním partnerem EU, hned po USA. V případě Spolkové republiky Německo obsadila dokonce první pozici! Pro Čínu je naopak západní Evropa cílem největšího podílu zahraničních investic. Čína se stala největším vlastníkem aktiv v zemích západní Evropy. Do Číny jezdí jeden evropský státník za druhým. A nyní soudruzi z Číny darují eurosoudruhům nadživotní skulpturu velikého Karla Marxe, v bronzu vyvedenou, a vrcholní představitelé EU v čele s Junckerem jí přijedou slavnostně odhalit u příležitosti výročí narození komunistického velikána! Nejspíš nenapíši nic skandálního, když z toho budu odvozovat, že EU se stává ekonomickým vazalem Čínské republiky a v dlouhodobém plánu se malými krůžky snaží přiblížit i jejímu politickému modelu.
 
Milí přátelé, chce ještě někdo říkat, že je to Miloš Zeman, kdo nás tahá na východ? Takové tvrzení postrádá relevanci a úplně paradoxní a irelevantní je pak názor, že se místo k Číně máme ještě pevněji přimknout k Evropské unii. Co to znamená, jestliže jsme si výše vysvětlili, že EU se nyní velmi těsně přimyká k Číně a snaží se kráčet v jejích šlépějích? Není nakonec Miloš Zeman velice chytrý, když jedná s Čínou za naší zemi sám, v pravý čas, namísto toho abychom čekali, až to za nás udělají eurosoudruzi z EU a my jsme byli jen jejich vazalskou gubernií? Není lepší jít cestou přímé spolupráce s největší ekonomikou světa, než čekat, jaký drobek nám z takového obchodování dovolí (pravděpodobně podle nějakých kvót) Evropská unie? Netahají nás Juncker a EU na východ? Co by se stalo-a jak by na to reagovali eurosoudruzi a česká masmédia, kdyby Miloš Zeman zahajoval ve Zlíně výstavu o Klementu Gottwaldovi a Čína by při této příležitosti darovala městu Zlín Klementovu sochu? To jsou relevantní otázky, jež bychom si měli vážně položit.
Rozumný člověk takové paradoxy prohlédne a současnou neomarxistickou podobu EU odmítne. Lépe bude z EU vystoupit, než skončit jako Tibeťané.


Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Jakub Procházka

Paradoxy, duality, protiklady, to je to, v čem stále ještě žijeme. ještě nikdy nikdo nevyrobil minci, ktwerá by měla jenom jednu stranu. Mince není panna. Mince není orel. Teprve obě strany mince tvoří minci celou. Každé tvrzení má svůj protiklad. Protiklady je nutné vyrovnávat. Když mi nadávají zprava i zleva, je to dobré zanmení – znamená to, že jdu rovně. Kde je paradox, tam je i Pravda a kde je Pravda, tam je i paradox. dumej, člověče, a snaž se postihnout svět v jeho celistvosti. Bez kompletních vstupních údajů nelze sestavovat objektivní obraz čehokoli.
Me_maly.jpg
Oblíbenost autora: -

O autorovi

Překračovat obzory a s tam získanými zkušenostmi se vracet zpátky mezi lidi – to je moje práce.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA